Ticaret nedir Olur-iç bilir misin?

-Ticaret nedir bilir misin Olur iç, ticaret insanın ihtiyacını karşılamaktır.

-Nasıl yani ?

-Bak şimdi birinin karnını doyurması için birinin gıda ürünü üretmesi, birinin giyim ihtiyacını karşılamak için ona kıyafet üretmesi gerekmektedir.  Çünkü ne aç kalabilirsin ne de çıplak değil mi ?

Sonra eğlendirmekte gerekmektedir. yapacak bir şey bulamayıp sıkılmasın diye oyuncaklar sunmalısın insana. çocuksa yapboz, tetris, misket, bu sıralar bilgisayar. Büyükse arabalar, yatlar, içki sigara sunmalısın. merak etme sunduklarını almamazlık yapmazlar. Almazlarsa huzursuz olur, saç baş yolabilirler. He baktın sun sun almaz oldular artık. o zamanda kadınlara yönel, De ki siz çirkinsiniz güzel görünmelisiniz bakın makyaj malzemesi, makyaj yapmadan olur mu nerede yaşıyorsunuz filan de. hemen kapışır çoğu?

Koca adamlara yavaş arabalarla yolculuk mu yapılır de. Karizmatik olacaksan kızlara hava atmalısın, bunun için lükse düşkün olmalı pahalı araçlar almalısın. hız iyidir de. bak nasıl  tüketirler. ve merak etme her zaman bu taktikle yeni şeyler sunarsın. sadece insanların arzularına kulak ver.

-İyi de bu dediklerin yüzyıllardır yapılıyor.

-Ee yapılıyor Olur-iç ama farkında olan birini gösterebilir misin bana söyle! arzuna engel olamazsan Olur-iç farkında olamazsın da.

gel sana dediklerim yüzyıllardır yapılıyor dedin diye püf noktası vereyim.

-Nasıl bir püf noktası?

Ticarette farkında ve gözlemci olmalısın ilk başta. iyi bir ticaret erbabı olman için bak şimdi. Diyelim bir yerde domates 1 lira, diğer yerde de 5 lira. biri kendi üretiyor. biri taa uzaktan üreticiden alıyor diyelim.

ticaret işte domatesin 1 lira olduğu yerden alıp 5 lira olan yere götürüp insanlara sunmaktır.

Neden kimse böyle yapmıyor peki?

yapmaz mı Olur-iç ticaret budur. Ama sorman gereken asıl soru, neden bunu yaptıkları halde başarı sağlayan sayısı çok az ? olmalıydı.

Nedeni arzuyla aynı aslında. gelelim örneğimize sen şimdi 1 liraya aldın götürdün 5 lira olan diyarlara. yol masrafı, vergi o bu mu etti maliyet 2 lira. sen kalkıp bunu 5 liradan satarsan pazar fiyatı olduğundan alternatiflerin çok olur. Ama 4 liradan 3 liradan verirsen ilk önce ürünlerini sen bitirirsin.

Burada ki sorun o an geldiğinde senin arzuna yenik düşüp çok kazanma hırsının ortaya çıkmasıdır. ne zaman arzularını kontrol edersen başarı o zaman gelir. ve işinde kalıcı olmak istiyorsan Olur-iç  kaliteli 1,5 liralık ürünü alıp 3,5 liraya sunman gerekir. bunu unutmazsan Olur -iç  başarı senin için sıradanlaşır.

Anladım sanırım.

Aferin işte böyle artık daha bilinçlisin bu konuda. Gözlerini açıp araştırma vaktidir bu an. Haydi Olur-iç seni takip ediyoruz artık göster bize başarılı bir insanı!! Göster ve Öğret öğrendiklerini.

Not: Olur-iç hayal ürünüdür, gerçek kişi ve kurumlarla alakası yoktur 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s