Zaman Akışta…

Bu güzel cumartesi gününün ilk saatlerini ayakta geçirmenin verdiği keyifle tavsiye üzerine, o tok, etkili sesi kulaklarıma misafir olduğunda büyülendiğim Vedat Sakman’ın Usulca şarkısını dinliyorum.  Sanmayın ki sözlerinden etkilendim. Nazar değmesin ne hastayım, ne yorgunum, ne de ayrılmış birini bekliyorum.  Sadece o ses kulaklarıma konuk olsun istiyorum. (tahtalara vurun tık tık tık)  Şarkıda etkilendiğim ve bir kaç çift söylemek istediğim bölümü Zaman Akışta cümlesidir.  Ne anlamlar gizlidir bu kelimelerin içinde.

Zaman akışta! Hayat geçiyor. Son Kullanma tarihi yaklaşıyor. ömür su gibi akıp geçiyor. neler neleer.  Doğarken okunan ezanın, ölürken kılınan namazın derken bir bakmışsın yokmuşsun. Göz açıp kapayıncaya kadar akmış gitmiş hayatımız. İşte bu kısacık zaman akarken, bizim için akma süresini doldurduğunda, geride bıraktıklarımız ne olacak dersiniz. çoğumuzun büyük bir hiç bıraktığı kesin.

Neden en değerli olan şeyi, zamanımızı kullanmasını beceremiyoruz. 24 saati kapsayan günlerimizi boşa geçiriyoruz. yarısını uyuyarak geçirmek niye peki?

pişmanlıklar yaşayıp hasta yorgun düşmemek için zaman sizin için durdurmadan, her anınını her saniyesini iyi değerlendirin. tüm yapmak istediklerinizi yapın. unutun geçmişe dönük pişmanlıklarınızı. sevin neşelenin, gülün nedensiz, börtü böcekle konuşun, selam verin gördüğünüz her şeye. içinize kulak verin. keşkelere yer bırakmayın hiç bir zaman.

Sizler, biz, hepimiz çok zenginiz.  bu konuda çok şanslı olduğumuzu unutmayalım. iyi kullandığımızda nice şeylere sahip olmamızı, nice şeyler yaşamamızı sağlayacak zamanımız var. Hemde küçük bozukluklar halinde  de değil.

Zaman akışta. ne duruyorsun canlan hadi. gözlerin parlasın. gülümsesin yüzün. konuk etsin kulakların cıvıl cıvıl sesleri her daim. mutluluk senin adınla anılsın. ışığınla çevrendeki herkesi sar, okşa, sev. Sen çok değerlisin. ve Çok zengin.  Bırak derdi tasayı. dertli şarkılarda kendini aramayı.  Bu güzel günde, bu güzel hafta sonunda bırak tüm kimliklerini, sadece sen ol.

Zaman akışta Unutma sakın! mutlusun, mutluyum, mutluyuz herkes mutlu… Nedensiz mutluluklarla dolan her saniye diliyorum hepimize.

Ve tok sesli Ses sanatçısı Vedat Sakman’ın ”Usulca” şarkısıyla baş başa bırakıyorum sizi.

Usulca illere sığınmak düşer aklıma karakışlarda
Ateşim dumansız arayışlarda
Hastayım yorgunum seni bekliyorum
Zaman akışta

Sussam dilime yazık
Uçmamak kanatlarıma
Gün yine acıya çaldı bir yerde
Ve zaman akışta

Usulca illere sığınmak düşer aklıma karakışlarda
Ateşim dumansız arayışlarda
Hastayım yorgunum seni bekliyorum
Zaman akışta

 

 

Reklamlar

One thought on “Zaman Akışta…

  1. zamanın akan birşey olduğu fikri hep beklediğimiz anlarda dank eder kafaya.Beklemesek durur mu ki? zaman yani..yada kafa da olabilir:))bilemedim şimdi..kafam durdu:D

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s