En güzel günüm bugün! Çünkü; bugün en güzel günüm!

Güzel güne güzel bir yazıyla başlamak istiyorum. Aslında yazıdan önce bir çok şeyle başladım.

Sabah sahilde güneşi karşılaya çıktım. Henüz saat 6 sıraları. Sahilde başladığım yürüyüş, yüzüme doğru esen serin rüzgar,  gökyüzünün koyu mavi rengi, durgun deniz, çimlerde sek sekleyen kargalar, deniz üzerinden kulağıma ahenkle gelen martı sesleri, onlara eşlik eden balıkların dalış sesleri.

Bu sıcak atmosferde yürüyüş paha biçilemezdi  doğrusu.  Sonrasında gecenin gündüze,  günü devretme anları.  Sağın turkuaz solun lacivert bir gökyüzü, sonra masmavi  tam rengini alıp semayı kaplayan o değişim anları.

Derin bir nefes alıyorum, denizin kendisine özgü kokusunu iliklerime kadar çekerek hissediyorum.  Güneşle selamlaşıyoruz. Yüzümü okşuyor. Karşılamam için teşekkür ettiğini düşünüyorum.

Bu güzel güne başlamam,

İnsanın erkenden güne başlaması, yürüyüş yapması, karşısına çıkan her insana 40 yıllık dost gibi içten selamlaması, günaydın demesi, yaşamanın tariflerinden biri olsa gerek.  Sabahın sessiz saatleri, belli aralıklarla oltasını sallamış balıkçılar sabaha renk katıyor. Rast gele diyorum yanlarından geçerken. Oltaları balıkla dolsun diye.

Her gün 10 dk  daha fazla uyumak için çaba gösteriyoruz, insan uykusundan 1 saat çalıp bu anı her sabah yaşamalı.

Fark ediyorum da yürüyüş sırasında gördüğüm bu insanlar en az 40 yaşına veda etmiş insanlardı. Acaba insan yaşlandıkça mı günlerin, saatlerin, yaşamın kıymetini anlayabiliyor.

Gençken 10 dk fazla uyumaya can atarken, yaşlanınca erkenden kalkıp sporunu yapıyor olmak pişmanlık göstergesi midir? Yaşamda daha fazla kalmak istemek mi? Yoksa sadece yaşadığının farkında olmak mı?Önemli ve gerçek olan sadece bugün. dün gitti, yarın meçhul.  en güzel günü bugün olmalı insanın. çünküsü de bugün en güzel günüm.

En güzel günüm bugün! çünkü bugün en güzel günüm. başka sebebe ne gerek.

Bugünkü yazım kısa olsun.

iyi huzur dolu bir cumartesi dilerim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s